wtorek, 15 grudnia 2009

II nagroda i dwa wyróżnienia w konkursie na projekt pojazdu badawczego dla naszych studentów

II nagroda (projekt zespołowy) dla Agnieszki Maksymiuk i Radka Tarasiewicza. Uzasadnienie jury: „Napędzany siłą mięśni pojazd dla dzieci, dostosowany skalą do otoczenia. Stylizacja nawiązuje do form biologicznych – świata owadów. Autorzy przedstawili również rozbudowaną propozycję programu badawczego. Forma adekwatna dla młodego odbiorcy.” 

Wyróżniena; Hubert Góralczyk "Inspirowany pierwszymi pojazdami uwzględnia rodzinne spędzanie czasu" i Adam Bućko "Ciekawe poszukiwania formy inspirowanej pojazdami historycznymi"

Gratulujemy

Muzeum Pałac w Wilanowie we wrześniu 2009 r. ogłosiło otwarty konkurs na projekt pojazdu badawczego. Wilanów jako muzeum kultury i natury podejmuje działania mające na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem kształtowania przestrzeni w sąsiedztwie obszarów chronionych ze względu na ich wartości zabytkowe i naturalne. Pragniemy, by dzieci i młodzież biorące udział w programach edukacyjnych na terenie wilanowskiego parku oraz rezerwatu w Morysinie dzięki pomocy pojazdu badawczego miała możliwość prowadzenia samodzielnych badań i obserwacji przyrodniczych. Na konkurs nadesłano 52 projektów, wybrane prace nadesłane na konkurs będą prezentowanie w Oficynie Kuchennej Muzeum Pałacu w Wilanowie do końca 2009 roku.

czwartek, 10 grudnia 2009

Praca w LPP

Jesteśmy największą w Polsce firmą zajmującą się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Naszym klientom dostarczamy szeroki asortyment odzieży reprezentującej najnowsze tendencje w modzie światowej wyrażonej w charakterze każdej z naszych marek.

Nasze zespoły projektowe mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone pracownie, w których powstaje rocznie około 10 tysięcy modeli. Tutaj też dobierane są odpowiednie dla danego wyrobu materiały i dodatki.

W związku z naszym dynamicznym rozwojem do centrali firmy w Gdańsku poszukujemy
kreatywnych i zaangażowanych osób na stanowisko:

ASYSTENT PROJEKTANTA ODZIEŻY
/ZESPOŁY PROJEKTOWE CROPP I RESERVED/

Forma zatrudnienia: umowa o pracę w pełnym wymiarze godzin

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należeć:
* współpraca z projektantem przy tworzeniu poszczególnych modeli kolekcji
* monitoring jakości wykonania zaprojektowanej odzieży
* wykonywanie dokumentacji technicznej odzieży w programie CorelDraw
* ewidencjonowanie projektów w systemie.
Od kandydatów oczekujemy:
* aktywnego zainteresowania i orientacji w bieżących trendach mody
* wykształcenia kierunkowego (mile widziani studenci niestacjonarnych kierunków
artystycznych)
* praktycznej znajomości obsługi programu CorelDraw oraz pakietu Office
* komunikatywnej znajomości języka angielskiego
* kreatywności i poczucia estetyki.

Oferujemy:
* stabilne miejsce zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku odzieżowym
* możliwość rozwoju zawodowego
* możliwość obcowania z modą w przyjaznej atmosferze.

CV, list motywacyjny i przykłady prac projektowych prosimy przesłać na adres poczty elektronicznej: praca.pr@lpp.com.pl

Osoba kontaktowa - Anna Miękczyńska tel. 0-58-77-94-636.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
zawartych w ofercie pracy, niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (Dz.U. 1997
nr 133 poz. 883).

wtorek, 1 grudnia 2009

Wystawa prac studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa

Wernisaż odbędzie się 7 grudnia 2009 roku o godzinie 17.00 w auli Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ul. Targ Węglowy 6

Rozpoczynająca się 7.12.2009 roku wystawa prac studentów Wydziału Architektury i Wzornictwa jest przeglądem tematów opracowanych w roku akademickim 2008/2009 - stanowi jego podsumowanie. Przegląd umożliwia zapoznanie się z programem studiów jednolitych oraz dwustopniowych, realizowanych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także prześledzenie merytorycznego zaawansowania rozwiązywanych przez studentów zadań.

Wystawa prezentuje potencjał twórczy młodych adeptów sztuki projektowania. Prace studenckie ilustrują proces dydaktyczny rozpoczynający się wprawkami i ćwiczeniami w ramach podstaw projektowania, poprzez metodykę projektowania, aż do kompleksowych rozwiązań złożonych problemów projektowych opracowanych w pracach dyplomowych.

Prace studentów oscylują wokół ważnych zagadnień społecznych, takich jak np. rewitalizacje struktur miejskich i obiektów poprzemysłowych, szeroko pojętych zagadnień związanych z zamieszkiwaniem oraz wystawiennictwem, scenografią i komunikacją wizualną, mających wpływ na kształtowanie krajobrazu kulturowego.

Prace studentów reprezentują zagadnienia designu autorskiego i unikatowego, projektowania wieloaspektowego z uwzględnieniem problematyki: produktu, znaku, struktur i systemów. Poddają analizie struktury użytkowe wyznaczając nowe standardy funkcjonalne i obyczajowe.